Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Publicznym Gimnazjum w Czyżowicach

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Obchody zainaugurowane zostały 3 września 2018 roku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, kiedy wszyscy uczniowie oraz nauczyciele otrzymali przypinki upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Przypinki te są codziennie noszone przez uczniów i nauczycieli w szkole. Aby godnie uczcić zbliżające się święto, w naszej szkole powstała wielka biało-czerwona flaga o szerokość 3,3 metra i długość 20,2 metra, która została uszyta z kawałków białego i czerwonego płótna przyniesionych przez uczniów naszej szkoły. Flaga ta została zabrana przez młodzież na wycieczkę po najbliższej okolicy, w miejsca związane z wydarzeniami sprzed stu lat – na trasę Opatowiec – Ksany – Czarkowy. Część trasy pokonana została pieszo z rozwiniętą flagą trzymaną przez uczniów w dłoniach. Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Opatowcu, Pomnikiem Legionisty, Żołnierza Września 1939 i Partyzanta 1939-1945 w Ksanach oraz na cmentarzu wojennym w Czarkowach złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Towarzyszący nam ksiądz Przemysław poprowadził modlitwę, a nauczycielka historii przybliżyła czasy walk o niepodległość oraz przedstawiła informacje dotyczące odwiedzanych przez nas miejsc. Wszędzie towarzyszyła nam nasza wielka biało-czerwona flaga. [See image gallery at bejsce.eu]

Pełna treść wiadomości na: bejsce.eu/?p=23751
bejsce.eu, Źródło artykułu: bejsce.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kazimierski - powiat w południowej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej. Powiat tworzą gminy: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Opatowiec i Skalbmierz zajmując powierzchnię 422,18 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka Nidzica, Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej, Pałac w Bejcach z 1802 roku – pierwowzór warszawskiego Belwederu oraz bardzo liczne kościoły zarówno drewniane jaki murowane.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie, rośnie także znaczenie branży usługowej.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola