Belka
Sobota, 25 Marca 2023   imieniny: Maria, Wiesław, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Apel "Bezpieczne wakacje 2019"

Data publikacji: 2019-06-18, Data modyfikacji: 2019-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekają na zbliżające się wakacje, które powinny się wiązać jedynie z miłymi wspomnieniami. Podczas wakacji dzieci i młodzież korzysta z różnych form wypoczynku na koloniach czy też w miejscu zamieszkania. Zadaniem rodziców, opiekunów i osób organizujących letni wypoczynek jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Organizatorów wypoczynku zobowiązuję do bezwzględnego przestrzegania przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów /Dz.U.Nr 109, poz.719 z późn. zm./. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości tutejsza Komenda służy pomocą w tym zakresie.          W związku z licznymi przypadkami utonięć podczas trwania wakacji szczególnie apelujemy do właścicieli i zarządców akwenów wodnych, które są wykorzystywane jako kąpieliska do przestrzegania i stosowania zaleceń Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych /t.j. Dz.U. z 2016 roku, poz.656/.          Powiat kazimierski to teren typowo rolniczy, a wakacje to okres nasilonych letnich prac polowych. Szanowni Rodzice i Opiekunowie! Chrońmy nasze domy i rodziny, a szczególnie dzieci przed nieszczęściem! Zróbmy wszystko, aby czas wzmożonej pracy w gospodarstwach upłynął bez wypadków i pożarów, których ofiarami stałyby się dzieci. Ofiarami najczęściej z winy dorosłych. W przypadku wystąpienia zagrożenia nie wahajmy się zwrócić o pomoc a l a r m u j ą c STRAŻ POŻARNĄ TEL. 998 lub 112  Zachować spokój i nie dopuścić do paniki. Po uzyskaniu połączenia telefonicznego ze strażą pożarną należy wyraźnie podać: gdzie wystąpiło zdarzenie (pożar, klęska, itp.), dokładny adres, nazwę obiektu, piętro, itp., co zaistniało lub co się pali, np. pali się pomieszczenie magazynowe, palą się gazy palne, itp., czy istnieje zagrożenie życia ludzkiego, numer telefonu, z którego zgłaszamy zdarzenie oraz swoje imię  i nazwisko. UWAGA: Odłożyć słuchawkę można dopiero po otrzymaniu odpowiedzi, że straż pożarna przyjęła zgłoszenie. Odczekać chwilę przy telefonie na ewentualne sprawdzenie.

Pełna treść wiadomości na: kazimierza-wielka.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1795-apel-bezpieczne-wakacje-2019
kazimierza-wielka.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: kazimierza-wielka.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kazimierski - powiat w południowej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej. Powiat tworzą gminy: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Opatowiec i Skalbmierz zajmując powierzchnię 422,18 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka Nidzica, Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej, Pałac w Bejcach z 1802 roku – pierwowzór warszawskiego Belwederu oraz bardzo liczne kościoły zarówno drewniane jaki murowane.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie, rośnie także znaczenie branży usługowej.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola