Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach, "Świeć życiem "

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Krajowy Duszpasterz Kierowców obejmuje PATRONATEM HONOROWYM Ogólnopolską akcję społeczną – Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach– która jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. W pierwszej odsłonie pod tytułem „Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy: – 30 sekundowy spot:https://www.youtube.com/watch?v=WY4RnVotRF0 – 3 minutowy film:https://www.youtube.com/watch?v=YlO6piUVPsU Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane. Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji. INFORMACJA PRAWNA: Twórcy, pomysłodawcy, realizatorzy i wykonawcy akcji zezwalają na pobieranie, publikację, kopiowanie materiałów zgodnie z założeniem i intencją akcji społecznej. Informacje o akcji umieszczone są na stronach internetowych partnerów akcji: Radio Biper Portal Informacyjny:https://www.radiobiper.info/2018/07/11/widziec-nie-znaczy-byc-widocznym-swiec-zyciem-na-drodze-film/ Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie:http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/81518,Biala-Podl-Bezpiecznie-na-Wschodzie-Swiec-zyciem-bezpieczny-biegaczu.html Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej:http://wordbp.pl/ Życie Siedleckie:http://zyciesiedleckie.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/19117_.html Inicjator akcji – Bogumił Lubański Patronat Duszpasterstwa Kierowcow nad Akcja – Zadbajmy o bezpieczenstwo na naszych drogach 2018.pdf

Pełna treść wiadomości na: bejsce.eu/?p=23359
bejsce.eu, Źródło artykułu: bejsce.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kazimierski - powiat w południowej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej. Powiat tworzą gminy: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Opatowiec i Skalbmierz zajmując powierzchnię 422,18 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka Nidzica, Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej, Pałac w Bejcach z 1802 roku – pierwowzór warszawskiego Belwederu oraz bardzo liczne kościoły zarówno drewniane jaki murowane.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie, rośnie także znaczenie branży usługowej.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola