Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Lekcje z ZUS"

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz piąty rusza projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”. Inauguracja tej edycji projektu odbyła się w gościnnych murach Uniwersytetu Warszawskiego. „Lekcje z ZUS” to projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Do tej pory w projekcie wzięło udział blisko 160 tys. uczniów z całej Polski.  Uroczysta inauguracja piątej już edycji „Lekcji z ZUS” odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. – Potrzebna jest zmiana nastawienia do ZUS i podniesienie świadomości Polaków na temat systemu ubezpieczeń społecznych. Jest to szczególnie istotne dla osób młodych, ponieważ wiedza o ubezpieczeniach społecznych to gwarancja odpowiedzialnych i słusznych decyzji życiowych na progu dorosłości – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. – Współpraca, którą właśnie nawiązaliśmy z Zakładem, pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych oraz świadomość ryzyk życiowych to praktyczne informacje dla młodego człowieka – stwierdziła natomiast Jadwiga Mariola Szczypiń, dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. Dorota Skrzypek, I Mazowiecka Wicekurator Oświaty, życzyła uczniom, by z lekcji o ubezpieczeniach społecznych wynieśli jak najwięcej praktycznych informacji tak ważnych w życiu każdego człowieka. W inauguracyjnej lekcji – którą poprowadzili koordynatorzy ds. komunikacji społecznej  i edukacji z I i III Oddziału ZUS w Warszawie Emil Wratny i Monika Pawłowska – uczestniczyli uczniowie XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.  „Lekcje z ZUS” to autorski projekt edukacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W trakcie czterech lekcji uczniowie poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.  Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” przygotowano we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia, które urozmaicą każdą z lekcji. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej zus.pl/edukacja. Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie mogą skorzystać z pomocy koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji we wszystkich oddziałach ZUS zus.pl/edukacja/kontakt. Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada. źródło :www.zus.pl

Pełna treść wiadomości na: bejsce.eu/?p=23876
bejsce.eu, Źródło artykułu: bejsce.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kazimierski - powiat w południowej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej. Powiat tworzą gminy: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Opatowiec i Skalbmierz zajmując powierzchnię 422,18 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka Nidzica, Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej, Pałac w Bejcach z 1802 roku – pierwowzór warszawskiego Belwederu oraz bardzo liczne kościoły zarówno drewniane jaki murowane.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie, rośnie także znaczenie branży usługowej.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola